ارسال به دوست     نسخه چاپي

 

دانشکده علوم پزشکی اسفراین

42 درصد اسفراینی ها میانسال هستند

معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی اسفراین گفت : 41 و 6 دهم درصد از اسفراینی در گروه سنی میانسالان رده بندی شده اند.

به گزارش وبدا ، دکتر نادر نیک پرست از میانسالی 41 و 6 دهم درصدی اسفراینی خبر داد و گفت : این گروه سنی شامل  زنان و مردان 30 تا 60  سال است که از این تعداد 28 هزار نفر زن هستند.

وی با بیان اینکه تنها 15 درصد از میانسالان اسفراینی سال گذشته به مراکز حدمات جامع سلامت برای غربالگری مراجعه کرده اند افزود : حد انتظار ما برای تشکیل پرونده های بهداشتی برای این گروه تا 30 درصد است که نیازمند همراهی مردم و دغ دغه ی آنها برای سنجش سلامت خودشان است.

معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی اسفراین تن سنجی و ارزیابی الگوی تغذیه ، ارزیابی فعالیت بدنی ، بررسی مصرف الکی و دخانیات ، غربالگری اولیه سلامت روان و خطر سنجی بیماری های قلبی و عروقی را از خدمات رایگان مراکز بهداشتی و درمانی شهرستان اسفراین عنوان کرد.

نیک پرست مشارکت زنان در برنامه غربالگری را 7 درصد بیشتر از مردان عنوان کرد و گفت : باید مردان را نسبت به سلامت خود حساس تر کرد زیرا آنها کمتر به مراکز خدمات جامع سلامت مراجعه می کنند.

وی خدمات بهداشتی ویژه میانسالان را در راستای تشخیص به موقع بیماری ها و پیشگیری از مرگ زود هنگام دانست و گفت : کلیه اطلاعات غربالگری در پرونده الکترونیک افراد ثبت می شود.

 

١٢:٥٩ چهارشنبه ٨ تير ١٤٠١ / شماره: ٧٥٤٧ / تعداد نمایش: 116 / گروه خبری: اخبار